Projekty w gminach

Zapraszamy na "Wakacyjny Piknik z Historią" - 13 sierpnia 2016 roku

LGD Zielony PierścieńGmina Żyrzyn

Zapraszamy na "Wakacyjny Piknik z Historią" - 13 sierpnia 2016 roku

Już 13 sierpnia zapraszamy na Wakacyjny Piknik z Historią na przystani kajakowej, przy dworku Kossaków w Kośminie nad Wieprzem.
Zobaczycie m.in. jak w okresie Powstania Styczniowego wyglądało życie w małym dworku szlacheckim na granicy Ziemi Lubelskiej i Mazowsza; akcję odbicia więźnia, przechwycenie rosyjskich depesz i epizod z bitwy pod Żyrzynem. Scenariusz niektórych prezentacji jest oparty na dziele „Dziedzictwo” autorstwa Zofii Kossak.
Inscenizacja historyczna rozpocznie się o godz. 15.00 przy dworku Kossaków. Zaprezentuje ją 40 rekonstruktorów z Towarzystwa Edukacji Patriotycznej im. gen. K Ziemskiego.
Impreza jest organizowana w 153 rocznicę zwycięskiej bitwy pod Żyrzynem z okresu Powstania Styczniowego (miała ona miejsce 8 sierpnia 1863 r.) oraz w 127 rocznicę urodzin Zofii Kossak, która przyszła na świat właśnie w Kośminie, 10 sierpnia 1889 r.

Po rekonstrukcji historycznej odbędzie się biesiada przy muzyce lokalnych artystów do godz. 18.00. Wstęp wolny.
Organizatorem imprezy jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, partnerem wspierającym – Gmina Żyrzyn.
Patronat medialny: Radio Lublin, Kurier Lubelski, Radio Puławy24 i Tygodnik Powiśla.

To jednak nie koniec atrakcji, tego samego dnia - rano,  zorganizowany zostanie spływ kajakowy na rzece Wieprz z Baranowa do Kośmina na dystansie około 20 km. Spływ trwa ok. 4 godz. i 30 minut. Trzeba wcześniej zarezerwować kajak, najpóźniej do 10 sierpnia. Cena 35 zł od uczestnika (w tym kompleksowa organizacja spływu i transport uczestników z Kośmina do Baranowa na start). O godz. 9.00 uczestnicy spływu spotykają się przy dworku Kossaków w Kośminie, a następnie zostaną przewiezieni na start w Baranowie. Spływ zakończy się w Kośminie około godz. 14.30. Rezerwacja na telefon: 601 716 260 lub e-mail: biuro@kempingzielonadolina.pl. Spieszcie się, liczba miejsc ograniczona!!! ZAPRASZAMY!

 

Utworzone: 05-08-2016 12:48 przez Paweł Chyła

Logo partnera wspierającego: Gmina Żyrzyn

POL_gmina_Żyrzyn_COA
  • Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju obszarów wiejskich - logo
  • Lubelskie - logo
  • Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich - logo
  • PROW - logo