Wiadomości

20-09-2019

I Wojewódzki Konkurs pod nazwą „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa jest

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego organizuje I Wojewódzki Konkurs pod nazwą „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Wydarzenie skierowane do Kół Gospodyń Wiejskich i kobiet działających w Stowarzyszeniach na rzecz rozwoju obszarów wiejskich odbędzie się 29 września br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie i rozpocznie się o godzinie 12:00.

Ideą konkursu jest ukazanie potencjału kobiet polskiej wsi, prezentacja sekretów kulinarnych oraz sztuki ludowej. Panie staną do udziału w 3 konkursach – Skarbczyk kulinarny, Ręką czarowane i Sztuka Ludowa.  Jurorzy wybiorą najlepsze potrawy tradycyjne i najpiękniejsze rękodzieło. Z kolei o Nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego i Nagrodę Publiczności Koła Gospodyń Wiejskich zmagać się będą w kategoriach na najlepszy występ artystyczny i występ kabaretowo-teatralny. W programie nie zabraknie prelekcji poświęconych kobietom oraz możliwościom wsparcia KGW, a wszystko uświetnią występy artystyczne oraz degustacje potraw i produktów regionalnych.

To już ostatni moment aby zgłosić się do udziału w konkursie. Na zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich czekamy do wtorku, 24 września, do godz.14.00 (Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, o udziale w wydarzeniu decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Szczegóły na www.lubelskie.ksow.pl

Utworzone: 20-09-2019 11:42 przez Paweł Chyła

  • Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju obszarów wiejskich - logo
  • Lubelskie - logo
  • Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich - logo
  • PROW - logo